مهندس امیرآبادی زاده؛ دبیر رویداد ملی فرصت، در برنامه طلوع:

رویداد ملّی فرصت برای دانشجویان همانند نقشه راهی‌ست تا یک ایده را به مرحلۀ کسب و کار برسانند.

به گفتۀ آقای امیرآبادی زاده، رویداد ملّی فرصت، رویدادی مسئله محور، در قالب طرح شهید بابایی بنیاد ملّی نخبگان و با هدف ایجاد انگیزۀ علمی و پژوهشی میان دانشجویان، تسهیل ارتباط گرفتن آنها با صنعت و توانمندسازی آنها برای انجام کارهای تیمی و گروهی است؛ که متناسب با فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید، این بستر مقدمه‌ای برای حل نیازهای کشور است.

دبیر رویداد ملی فرصت گفت: مراحل شامل طراحی مفهومی، طراحی اولیه و دورۀ توانمندسازی ویژۀ ساخت محصول است که در نهایت، دستاوردهای دانشجویان توسط داوران و فعالان حاضر در حوزۀ مورد نظر، بررسی می‌شود و پس از تاییدیه، تیم‌ها وارد فاز تجاری‌سازی و جذب سرمایه می‌شوند.

در طی این مصاحبه، مجری برنامۀ طلوع در مورد چگونگی انتخاب موضوعات و زمین های رویداد پرسیدند و با این پاسخ مواجه شدند: موضوعات رویداد شامل ۵‌ حوزۀ کشاورزی نوین، لوازم خانگی، سلامت و تجهیزات پزشکی، اتوماسیون صنعتی و صنعت دریایی و شیلات است که استان‌های یزد، اصفهان، سمنان، مرکزی و مازندران میزبان این موضوعات هستند.

همچنین وی افزود: تیم‌هایی که از مرحلۀ طراحی اولیه صعود نمی‌کنند، می‌توانند از توانایی خود در راستای حل چالش‌های دیگری که در اختیار آنها گذاشته می‌شود، استفاده کنند و اگر مورد قبول آن واحد صنعتی شد، ارتباط با صنعت را از نو آغاز کنند.

مهندس امیرآبادی زاده می‌گوید: تمام این چالش‌ها و‌ موضوعات، زیر نظر نهادهای مرتبط در هر استان انتخاب شدند و آن‌ها اشراف کامل را به آسیب‌های موجود دارند.

دبیر رویداد در باب بحث شبکه‌سازی گفت: این رویداد بستری را فراهم می‌کند تا افراد توانمند، استعداد خود را شکوفا کنند و همچنین نهادهای مرتبط، اعم از مراکز رشد و نوآوری و پارک‌های علم و فناوری گرد هم آیند.

و در پایان مهندس امیرآبادی زاده: هدف ما این است که نیازهای صنایع فعال در عرصه‌های مختلف را برطرف کنیم تا محصولات با کیفیت‌تری را تولید کنند.

این اعلان را به اشتراک گذارید
‫2 دیدگاه
  1. حمیدرضا

    کیفیت ارتباط بسیار پایین است صدا نمی آید.

  2. حمیدرضا

    کیفیت ارتباط بسیار پایین است صدا نمی آید. راهنمایی لازم دارد. بهتر است در اسکای روم اجرا شود.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب
فروردین ۴, ۱۴۰۰
تبلیغات
تقویم جدید و راهنمای فرآیند رویداد ملی فرصت پس از اندکی توقف در عملیات اجرایی بواسطه موج چهارم شیوع ویروس کرونادانلود